Efem Halı Yıkama


389 1369 - 0537 414 9006

Ücretsiz Servis

Halılarınız Adresinizden

ÜCRETSİZ

Alınıp Teslim Edilir.

Ziyaretçilerimiz

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün63
mod_vvisit_counterDün80
mod_vvisit_counterBu Hafta505
mod_vvisit_counterGeçen Hafta443
mod_vvisit_counterBu Ay948
mod_vvisit_counterGeçen Ay1977
mod_vvisit_counterTüm Zamanlar405489
Halı Yıkama
Pratik Bilgiler 3
Buzdolabındaki Kötü Kokular Buzdolabınızı ne kadar temiz tutarsanız tutun, zaman zaman hoş olmayan kokular alırsınız. Bunu önlemek için, küçük bir tabağa üç dört limon dilimi koyun ve buzdolabının en alt gözüne yerleştirin. Ancak her sabah dilimleri yenilemeyi unutmayın.

Işıl Işıl Kristaller: Kristal bardaklar yıkandıkça ışıltısını kaybeder ve mat bir görünüm kazanmaya başlar. Fakat, kristal bardaklarınızı yıkarken kullandığınız deterjana yarım su bardağı sirke ve tuz ekleyip, durularsanız ilk günkü gibi parladıklarını görürsünüz.

Kireç Lekelerine Kolay Çözüm: Eğer lavabonuzda çirkin kireç lekeleri oluşuyorsa, yarım limonla hızlı şekilde ovmayı deneyin. Sonra su ile çalkalayın ve kuru bir bezle kurulayın. Su koyup kaynattığınız kapların iç kısımları zamanla kireçle kaplanır. Sivri uçlu bir bıçakla ne kadar kazırsanız kazıyın, bu kireç tabakasını tam olarak çıkartmanız mümkün değildir.

En iyisi, bu kapların içine soyduğunuz patates kabuklarını koyup uzun süre kaynatmaktır. Zamanla içini kirecin kapladığı çaydanlığınızı, boşken kısık ateşin üzerine koyun. Çaydanlığı yakmamaya dikkat ederek, bir süre bu şekilde ısıtın. Göreceksiniz, kuruyan kireci kolayca çıkartabileceksiniz.

 
Partik Bilgiler 2
Fırın Izgaraları: Fırında et kızarttığınız zaman, ızgaralar çok kirlenir. Yıkarken de, ızgaraları temizlemek biraz zor gelebilir. Fakat ızgaraları ıslatıp, ponza taşıyla ovarsanız tüm yağların ve lekelerin çıktığını, ızgaranın pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz.

Güzel Kokulu Mutfaklar: Bazen yemek kokularıyla sarılıp, nefes alınamayacak duruma gelen mutfağınızın güzel kokmasını ister misiniz?
Bunun için, kalorifer üzerine koyduğunuz su dolu bir kabın içine birkaç damla güzel kokulu parfüm damlatın. Kalorifer yandığı sürece bu koku mutfağınıza yayılır. Mutfak tezgahınızın tertemiz olması ve mis gibi kokması için de, küçük bir leğene su doldurup içine sıkılmış limon suyu veya bir miktar tuz atın. Bu suyla bir bezi ıslatıp, silin. Böylece, tezgahınızın üzerine yapışan lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz. Mutfağınızın güzel kokmasını istiyorsanız, bir parça alüminyum kağıt üzerine tarçın serptikten sonra, bunu sıcak fırının içine koyun ve fırının kapağını açık bırakın.
 
Pratik Bilgiler
Alüminyum Kaplar: Alüminyum kapların kararmasını, önlemek için kaplarınızı su ve bolca sirke koyarak kaynatın. Hepsi pırıl pırıl olacaktır. Bakır tencerelerinizi ve bu malzemeden yapılan diğer tüm eşyalarınızı da, kaya tuzu ve sirke ile silerek ilk günkü ışıltısına kavuşturabilirsiniz.

Çatal-Bıçaklar: Bulaşık makinesi çatal, bıçaklarınızı karartıyorsa, bunu önlemenin kolayı var. Bulaşık makinesinin deterjan gözüne ayda bir kere olmak üzere çamaşır suyu koyun. Böylece çatal ve bıçaklarınızın kararmasını engellediğiniz gibi onları parlatmış da olursunuz. Mutfakta kullanılan tahta kaşıklar renklerini çabucak kaybeder, Bunu bir dereceye kadar önlemek istiyorsanız, tahta kaşıkları, duru suda iyice ıslattıktan sonra kullanırsanız daha iyi netice alırsınız.

Pırıl Pırıl Çaydanlık: Çok sevdiğiniz çaydanlığınız, zamanla mat bir görünüme bürünebilir. Yarım bardak sirkeye bir tutam tuz atıp, sert bir süngeri buna batırarak çaydanlığı silmeyi deneyin, eski parlaklığına hemen kavuştuğunu göreceksiniz. İç kısmı kireç bağlayan çaydanlığa, soyduğunuz patates kabuklarını koyup uzun süre kaynatırsanız, kirecin kolayca çıktığını göreceksiniz.

Blender ve Çelik Tencereler: Mutfakların vazgeçilmez yardımcılarından blenderleri temizlemek epey yorucudur. Fakat, pratik bir yolla bunun üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Bunun için, blenderin yarısına kadar, ılık su doldurun ve çalıştırın, içindeki tüm lekelerin çıktığını göreceksiniz. Yemek yaparken çelik tencereniz yandıysa, sakın üzülmeyin. Tencerenizi yeniden pırıl pırıl yapabilirsiniz. Bunun için 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 fincan sirkeyi tencerenizde kaynatın. Hem üzerine işleyen kara lekeler çıkacak, hem de tencereniz tertemiz olacaktır.

Etiket İzi: Özellikle süs eşyalarında ve çeşitli mutfak aletlerinin üzerinde etiketler bulunur. Etiketi çıkardığınız zaman da mutlaka izi kalır. Bu izi yok etmek için, etiket izi olan eşyaların üzerine mobilya cilası sürüp, yumuşak bir bezle silin. Hiçbir iz kalmayacaktır.
 
Neden Halı Yıkama ?
Ev ve iş yerlerinde bulunan halılar insan sağlığına zararlı birçok mikrobu ve akarları (Mayt) üzerlerinde barındırırlar.Bu zararlı mikrop ve maytlardan kurtulmanın tek yolu profesyonel bir temizlikten geçer.Gelişen ülkemizde artık kapı önlerinde halı yıkama devri kapanmıştır.Çalışan ev hanımlarının çokluğu ve insanlarımızın sosyo ekonomik gelişmelerinden dolayı halı yıkama işi olmazsa olmaz bir sektör haline gelmiştir.
   Halılarınız senede en az bir kez mutlaka yıkatmalısınız.Yalnız halılarınızı yıkatırken seçtiğiniz firmaya çok dikkat etmelisiniz halı yıkama işinin aşırı talep görmesi bazı fırsatcıları bu işden ekstra kazanç sağlama yoluna itmiştir.Unutmayalım ki ülkemizde oto yıkama yerleri bile halı yıkamaktadır.Sözde halı yıkadıklarını zanneden bu tip firmalardan uzak durmanız sizin ve halınız açısından yerinde bir karar olacaktır.Gelişen teknolojiyle el değmeden halı yıkayan makinalar çıktı bu makinalara  halıyı bir baştan verip öbür baştan alıyorsunuz üzerinde leke ve kir olan halıda aynı zaman zarfında yıkanıyor temiz lekesiz bir halıda yani halının lekeli kısmına müdahale edemiyorsunuz.Bizim fabrikamızda halılar geldikleri zaman cinslerine göre ayrılır unutmayalım ki her halı aynı şekilde yıkanmaz.Cinsine göre ayrılan halılarınız ilk önce toz dolabında üzerindeki tozlardan arındırılır.Toz dolabından çıkan halılarınız yıkama havuzlarında ilaçlı suda bekletilerek üzerindeki mikrop ve akarlardan (mayt) arındırılır.daha sonra yıkama alanında halının cinsine göre yumuşak veya sert fırçalı halı yıkama makinaları halı şampuanı ve leke söküceler yardımı ile halının üzerindeki lekeli yerlere müdahale ederek yıkanır.İki kişi ile temiz su verilerek karşılıklı gelberi yapılarak üzerindeki köpük ve saç kıllarından arındırılır.Temiz su ile durulan halılarınız  sıkma işlemi için cinsine göre kazan tipi veya rulo tipi dediğimiz sıkma makinalarında üzerlerinde kalan şampuandan ve sudan arındırılır.Halılarınız açık ve kapalı alan olmak üzere ayrılan kurutma alanlarımızda kurutulduktan sonra tek tek halının yatım yönüne taranır parfümlenir poşetlenir ve siz müşterilerimize ücretsiz servislerimizle teslim edilir.
 
 
Ankara Halı Yıkama Zemin Cilalama
  Zemin cilalama işleminde biz Efem Temizlik olarak kaliteli ithal cilalar kullanıyoruz. Zemin cilalama işleminde kristal cila makina ve çelik tel yardımı ile yakarak istenilen zemine uygulanır ve % 100 sonuç verir.
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 Sonraki > Son >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL